top of page
TBA_5706kk.jpg
TBA_0914kk.jpg

HAKKIMDA

1981 yılında Bursa’ da doğdum. Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldum. Fotoğrafçılık maceram, 2002 yılında aldığım Nikon F55 makinem ile başladı. İlk portfolyomu, proje ödevi olarak hazırladığım, Şahin Deresi Kanyonu' nda çektiğim fotoğraflar ile oluşturdum. Üniversitenin fotoğrafçılık kulübünde Orhan Cem Çetin, Murat Germen gibi başarılı fotoğrafçıların derslerine, atölyelerine ve sergilerine katılıp kendimi geliştirdim. 2005 yılında evlendim. 2009' da kızım Begüm, 2016' da ise oğlum Emre aileye katıldı. Halen İzmir Urla'da bebek, çocuk ve aile fotoğrafçısı olarak hizmet veriyorum. Fotoğrafçılığın yanı sıra eşim ile birlikte 9-17 yaş grubu gençler için kamplar düzenliyoruz. Çocukların ve gençlerin hayatıma kattığı enerjiyi seviyorum. 

(bkz. friendscamps) 

 

Gezmeyi, yeni yerler görmeyi, board sporlarını (kaykay, snowboard vb.), paraşüt ile atlamayı, tırmanmayı, müzik dinlemeyi, ailem ve arkadaşlarım ile vakit geçirmeyi seviyorum. Ne kadar çok yeni yer görüp yeni keşifler yaparsam o kadar yaratıcı olacağıma inanıyorum. Anne olmak da benim için bir keşif. Kimsenin bilmediği, kendi çizdiğim yolda ilerliyorum. Fotoğrafçılığa başlamam bu keşif yolculuğunda yaşanan her anı unutulmayacak 

hatıralara çevirme isteğinden doğdu. Benim için fotoğraf çekmek paraşüt ile atlamak kadar heyecanlı, müzik dinlemek kadar duygulu, dünyayı dolaşma kadar ilham verici, verdiği keyif ise tartışılmaz. Görüşmek dileğiyle.

Tuba Sönmezöz

bottom of page